34. roj světlušek

Holky od 6 do 11 let
Setkávají se každou středu od 17:00.
Pokřik: „U potoka roste kvítí, pomněnka tam krásně svítí, září jako modré nebe, všem světluškám kolem sebe!“

V našem oddíle si lehce najdeš to, co tě baví a v čem budeš vynikat. Na schůzkách se snažíme vytvořit co nejpestřejší program. Schůzky probíhají většinou v rámci šestky (neboli družiny), což je skupina stejně starých děvčat. V našem roji máme čtyři: červenou, zelenou, žlutou a modrou, z toho jsou aktivní vždy pouze tři.

Během běžných šestkových schůzek se zaměřujeme na poznávání a vnímání přírody, sportovní aktivity, výtvarnou činnost a věnujeme se i učení skautských dovedností (například vázání uzlů, luštění šifer, práci s mapou a buzolou, rozeznávání stop zvířat aj.). Všechny nové věci se snažíme procvičit hravou formou. Součástí programu je mnoho her, například hry kolektivní, kde je nutná spolupráce, či na jednotlivce s různorodou tematikou.

1 – 2× do měsíce se scházíme na oddílových schůzkách, kdy mají dohromady program světlušky ze všech šestek – například se společně věnujeme plnění Cestiček a Světýlek. Po splnění všech bodů v konkrétním Světýlku obdrží světluška nášivku, která dokazuje její zdatnost v daném zaměření a může ji hrdě nosit našitou na kroji.

Každá šestka je neustále v kontaktu, a proto se z ní stává skvělá parta. Na výpravách i na schůzkách je příležitost dobře poznat ostatní světlušky a dát možnost vzniknout novým dlouhotrvajícím přátelstvím. Náš oddíl je součástí skautského střediska Ostříž. Jezdíme také na výpravy a akce se členy jiných oddílů, kteří patří do stejného střediska.

Závěrem celého skautského roku je letní tábor, kdy vyrážíme na „zelenou louku“, postavíme zde tábor a na následujících 14 dní se ubytujeme v podsadových stanech. Celým táborem nás provází děj celotáborové hry (CTH). Na táboře se následně věnujeme různorodým činnostem, jako například rozdělání ohně pomocí křesadla, střelbě z luku, rukodělkám nebo zkoumáme přírodu. Světlušky se také musí podílet na práci, která udržuje tábor v chodu; sem patří například vaření v kuchyni.

Vedení světlušek

Vedoucí roje

Šárka Štěpánová Lojza

Mobil: +420 736 208 047
E-mail: pomnenky34@skaut.cz

zástupce vedoucí

Markéta Svobodová Joker

Mobil: +420
E-mail: pomnenky34@skaut.cz

admin webu

Kateřina Hrdličková Matýs

Mobil: +420 737 364 919
E-mail: katerina.hrdlicka@skaut.cz

Lada Charvátová Ringy

Jana Mrvová Rybka

Marie Mrvová Bludička

Marie Jankolová Nety

Šestky světlušek

Zelená

„Komu se nelení, tomu se zelení, zelené šestky to znamení!“

Žlutá

„Chceme býti ranní ptáče, žlutá šestka dál doskáče!“

Modrá

„Když se práce podaří, modrá šestka zazáří!“

Červená

„Jeden za všechny, všichni za jednoho, červená šestko, hurá do toho!“